Pa-Ri Materia

Tältä sivulta löydät myymälöidemme sekä myynnin yhteystiedot

Kysy tuotteista tai pyydä tarjous

Myynnin toimipisteet

Vantaa

Juhanilantie 4, 01740 Vantaa
Puh. 020 755 3322
vantaa@pari.fi

Palvelemme ma-pe 9-17 

Lauri Nevalainen, aluemyyntijohtaja, Puh. 040 635 3858, lauri.nevalainen@pari.fi
Jami Nissinen, myyntipäällikkö, Puh. 040 084 5085, jami.nissinen@pari.fi
Aleksi Alatalo, myyntipäällikkö, Puh. 040 646 3106, aleksi.alatalo@pari.fi
Mila Järvinen, myyntipäällikkö, Puh. 040 724 7957, mila.jarvinen@pari.fi
Juho Tirkkonen, myyntipäällikkö, Puh. 040 847 4763, juho.tirkkonen@pari.fi
Marko Vesa, myyntipäällikkö, Puh. 040 591 9211, marko.vesa@pari.fi
Kimmo Kukka, myyntipäällikkö, Puh.040 715 0615, kimmo.kukka@pari.fi
Timo Harmaa, myyntipäällikkö, Puh. 040 665 8549, timo.harmaa@pari.fi
Jouni Mikkola, myyntipäällikkö, Puh. 040 147 9422, jouni.mikkola@pari.fi

Kysy tuotteista tai pyydä tarjous

Joensuu

Jukolankatu 20, 80100 Joensuu
joensuu@pari.fi

Palvelemme ma-pe 9-16

Jami Nissinen, aluemyyntijohtaja, Puh. 040 084 5085, jami.nissinen@pari.fi

Jyväskylä

Tourulantie 11, 40100 Jyväskylä
Puh. 020 755 3366
jyvaskyla@pari.fi

Palvelemme ma-pe 9-17

Mikko Nirkkonen, aluemyyntijohtaja, Puh. 040 679 5168, mikko.nirkkonen@pari.fi
Jouni Pohjola, myyntipäällikkö, Puh. 044 255 7777, jouni.pohjola@pari.fi

Kysy tuotteista tai pyydä tarjous

Kajaani

Kauppakatu 10, 87100 Kajaani
Puh. 020 755 3380
kajaani@pari.fi

Palvelemme ma-pe 9-17

Markku Törrönen, aluemyyntijohtaja, Puh. 040 140 9096, markku.torronen@pari.fi
Vesa Kiljunen, asennus/myynti, Puh. 040 146 1377

Kysy tuotteista tai pyydä tarjous

Kokkola

Mottisenkatu 8, 67700 Kokkola
Puh. 020 755 3360
kokkola@pari.fi

Palvelemme ma-pe 9-17

Jarkko Herronen, aluemyyntijohtaja, Puh. 040 181 2592, jarkko.herronen@pari.fi
Kari Anttila, myyntipäällikkö, Puh. 040 181 2593, kari.anttila@pari.fi

Kysy tuotteista tai pyydä tarjous

Kuopio

Volttikatu 6, 70700 Kuopio
Puh. 020 755 3377
kuopio@pari.fi

Palvelemme ma-pe 9-17

Reijo Hiltunen, aluemyyntijohtaja, Puh. 040 072 1624, reijo.hiltunen@pari.fi
Heljä Kuosmanen, myyntipäällikkö, Puh. 040 072 1663, helja.kuosmanen@pari.fi

Kysy tuotteista tai pyydä tarjous

Lahti


Timo Harmaa, myyntipäällikkö, Puh. 040 665 8549, timo.harmaa@pari.fi

Lappeenranta

Myllärinkatu 12, 53100 Lappeenranta
Puh. 020 755 3388
lappeenranta@pari.fi

Palvelemme ma-pe 9-17

Masa Silajärvi, aluemyyntijohtaja, Puh. 040 768 7457, masa.silajarvi@pari.fi
Jukka Kaipainen, myyntipäällikkö, Puh. 040 611 7674, jukka.kaipainen@pari.fi

Kysy tuotteista tai pyydä tarjous

Mikkeli

Puh. 020 755 3399
mikkeli@pari.fi

Pekka Hämäläinen, projektijohtaja, Puh. 040 1491 008, pekka.hamalainen@pari.fi
Masa Silajärvi, aluemyyntijohtaja, Puh. 040 768 7457, masa.silajarvi@pari.fi

Kysy tuotteista tai pyydä tarjous

Oulu

Paljetie 11, 90140 Oulu
Puh. 020 755 3333
oulu@pari.fi

Palvelemme ma-pe 9-17 

Vesa Granlund, aluemyyntijohtaja, Puh. 040 163 1644, vesa.granlund@pari.fi
Risto Simontaival, myyntipäällikkö, Puh. 040 551 1991, risto.simontaival@pari.fi
Elina Särkelä, myyntipäällikkö, Puh. 040 187 7879, elina.sarkela@pari.fi
Tapio Ahtinen, myyntipäällikkö, Puh. 040 589 5351, tapio.ahtinen@pari.fi
Jyrki Hämeenaho, myyntijohtaja, Puh. 044 230 9804, jyrki.hameenaho@pari.fi

Kysy tuotteista tai pyydä tarjous

Raisio

Voudinkatu 33, 21200 Raisio
Puh. 020 755 3344
raisio@pari.fi

Palvelemme ma-pe 9-17 

Mikko Viitanen, aluemyyntijohtaja, Puh. 050 502 4670, mikko.viitanen@pari.fi
Sakari Ansamaa, myyntipäällikkö, Puh. 040 838 7758, sakari.ansamaa@pari.fi
Sami Karuvaara, asiakkuusjohtaja, Puh.040 123 9299, sami.karuvaara@pari.fi

Kysy tuotteista tai pyydä tarjous

Riihimäki

Pajakatu 2, 11130 Riihimäki
Puh. 020 755 3301
riihimaki@pari.fi

Palvelemme ma-pe 9-17 

Jukka Prinkkilä, Puh. 040 683 1999, jukka.prinkkila@pari.fi
Eerik Tuominen, Puh. 040 824 2355, eerik.tuominen@pari.fi

Kysy tuotteista tai pyydä tarjous

Seinäjoki

Puh. 020 755 3370
seinajoki@pari.fi

Jarkko Herronen, aluemyyntijohtaja, Puh. 040 181 2592, jarkko.herronen@pari.fi
Kari Anttila, myyntipäällikkö, Puh. 040 181 2593, kari.anttila@pari.fi

Kysy tuotteista tai pyydä tarjous

Tampere

Viinikankatu 57, 33800 Tampere
Puh. 020 755 3355
tampere@pari.fi

Palvelemme ma-pe 9-17 

Jukka Tillonen, aluemyyntijohtaja, Puh. 044 792 4154, jukka.tillonen@pari.fi
Petri Nieminen, myyntipäällikkö, Puh. 044 792 4157, petri.nieminen@pari.fi
Saija Korpijärvi, myyntipäällikkö, Puh. 040 820 7507, saija.korpijarvi@pari.fi
Tuomas Koskela, myyntipäällikkö, Puh. 040 120 9716, tuomas.koskela@pari.fi

Kysy tuotteista tai pyydä tarjous

Vaasa

Puh. 020 755 3350
vaasa@pari.fi

Jarkko Herronen, aluemyyntijohtaja, Puh. 040 181 2592, jarkko.herronen@pari.fi
Kari Anttila, myyntipäällikkö, Puh. 040 181 2593, kari.anttila@pari.fi

Kysy tuotteista tai pyydä tarjous

MUUT YHTEYSTIEDOT

Projektimyynti

Pekka Hämäläinen, projektijohtaja, Puh. 040 1491 008, pekka.hamalainen@pari.fi
Leena Kalliola, sisustusarkkitehti, Puh. 050 0641 300, leena.kalliola@pari.fi
Jonna Savolainen, sisustussuunnitelija, Puh. 040 668 9145, jonna.savolainen@pari.fi

Tuotetuki

Jarmo Kivelä, kehitysjohtaja, Puh. 040 8329 795, jarmo.kivela@pari.fi
Ville Laaksonen, tuoteasiantuntija, Puh. 044 7924 156, ville.laaksonen@pari.fi
Sami Männistö, järjestelmäasiantuntija, sami.mannisto@pari.fi

Kiertotalouspalvelut

Jukka Aarnio, johtaja, kiertotalous ja palvelut, Puh. 040 750 7390jukka.aarnio@pari.fi
Antero Elo, projektipäällikkö, kiertotalous ja palvelut, Puh. 040 705 1651antero.elo@pari.fi

Keskusvarasto

Köysikuja 1, 01640 Vantaa

Hallinto

Juha-Matti Ojala, toimitusjohtaja, Puh. 040 087 4396, juha-matti.ojala@pari.fi
Mika Saravalta, varatoimitusjohtaja, Puh. 040 766 3199, mika.saravalta@pari.fi
Jyrki Hämeenaho, myyntijohtaja, Puh. 044 230 9804, jyrki.hameenaho@pari.fi
Sami Karuvaara, asiakkuusjohtaja, Puh. 040 123 9299, sami.karuvaara@pari.fi
Jukka Aarnio, johtaja, kiertotalous ja palvelut, Puh. 040 750 7390, jukka.aarnio@pari.fi
Guy Pelander, hankintajohtaja, Puh. 040 744 4468, guy.pelander@pari.fi
Antti Holma, logistiikkajohtaja, Puh. 040 771 3680, antti.holma@pari.fi
Janne Rantanen, talousjohtaja, Puh. 050 321 7127, janne.rantanen@pari.fi
Jarmo Kivelä, kehitysjohtaja, Puh. 040 8329 795jarmo.kivela@pari.fi




Reskontra

Mikäli sinulla on kysyttävää ostolaskuihin liittyen, olethan yhteydessä reskontraamme sähköpostitse reskontra@pari.fi 

Verkkolaskuosoite: 
Verkkolaskuosoite: 003710686536
Operaattori: Maventa
Operaattorin tunnus: 003721291126
(Operaattoritunnus, mikäli lähettäjän operaattori on pankki: DABAFIHH)

Sähköpostilaskut: reskontra@pari.fi

Paperilaskut:
Pa-Ri Materia Oy
y-10686536
PL 23
11100 Riihimäki

Soittajahinta 020-palvelunumeroon:
Kiinteästä verkosta ja matkapuhelimesta soitettaessa 8,35 snt/puh + 16,69 snt/min (sis. alv 24 %). Pa-Ri Materialle ei kerry tuloja puheluista. 

Kysy tuotteista tai pyydä tarjous

Tilaa edut ja ideat suoraan sähköpostiisi!

Kun tilaat uutiskirjeen, saat jatkossa inspiroivia ideoita työ- ja toimitilojen sisustamiseen, kutsuja yritysasiakastilaisuuksiimme sekä tietoa ajankohtaisista tarjouksistamme.